Cuma, Mart 13, 2015

Zeytinli Köşk'te Kahvaltı

Bugün sizlerle bir tarif değil bir mekan önerisi paylaşacağım. Bahsedeceğim mekan bir kahvaltı salonu: Urla'da Eski Çeşme yolu üzerinde yer alan Zeytinli Köşk. Zeytinli Köşk kesinlikle "köşk" adını hak eden bir yer.


Zeytinli Köşk'ün iç ve dış dekorasyonunu çok beğendim. Kapalı alanda 200 kişilik kapasitesi olan mekanın iç kısmı çok sıcak. Işıl ışıl yanan şömine hoş bir dekor. Bunun dışında beyaz rengin ağırlıklı olarak kullanımı çok ferah ve huzurlu bir ortam yaratmış. mekandaki bir başka dikkat çekici detay ise duvarları süsleyen birbirinden güzel resimler. Bu resimler işletmenin sahibi Tevfik Beyin elinden çıkmaymış. Her biri birbirinden güzel görünen bu resimler dönem dönem de değişiyormuş.


Menülerinde sadece kahvaltı var. Bir işletmenin belli bir alanda yoğunlaşması bende o işi iyi yaptıkları izlenimi uyandırır her zaman. Peynir çeşitlerini, kaymak ve yoğurdu çok beğendim, Kaşar Kars'tan geliyormuş, diğer süt ürünlerini hep aynı yerden alıyorlarmış. Yumurta organik, bal Bingöl'den, reçeller ev yapımı tadında olunca bir bütün olarak kahvaltı son derece lezzetliydi.Zeytinli Köşk'ün ilginç taraflarından bir tanesi de kahvaltınızı yaptıktan sonra bahçede oturup güzel havanın tadını çıkarabileceğiniz gibi spor salonu ya da seramik atölyesinde de vakit geçirebilirsiniz. Atölyede çocuklara yönelik aktiviteler de düzenleniyormuş. Ayrıca yakın zamanda Zeytinli Köşk'ün şefi Volkan Altınörs tarafından burada pasta kursları da düzenlenecekmiş.

Zeytinli Köşk hem lezzetleri hem doğası hem de zevkli dekorasyonu ile kesinlikle gidilip görülmeye değer bir yer.

Daha fazla bilgi ve adres için web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Egeden Tarifler
Zeytinli Köşk Urla

2 yorum:

YENİ

Elmalı Turta

Elmalı turta tarifi Merhaba Arkadaşlar,  Tüm takipçilerimize sağlıklı ve iyi haftalar dileyerek bu haftaki tarifimi vermek isti...